Pl En

Firma

Witold Bereś


logo-BERES-MEDIA_transparentBereś Media spółka z o.o.
(dawniej: Bereś & Baron Media Productions) to niewielka firma producencka z siedzibą w Krakowie, specjalizująca się w kinie artystycznym oraz w klasycznych filmach dokumentalnych opowiadających o dwudziestowiecznej historii Polski i Europy. Jej założycielami jest twórczy duet reżysera Artura Więcka „Barona” oraz publicysty i producenta Witolda Beresia.

Wśród wspólnie zrealizowanych przedsięwzięć są trzy filmy fabularne dystrybuowane w kinach w całej Polsce. Do nich należą: Anioł w Krakowie (2002 – m.in. nagroda za debiut reżyserski na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Nagroda Publiczności na festiwalu Filmów Polskich w Chicago; film nominowany w czterech kategoriach do Polskiej Nagrody filmowej Orły), Zakochany Anioł (2005 – sprzedaż: Stany Zjednoczone, Kanada, Australia), Jegomość Tischner i jego filozofia po góralsku (premiera maj 2007, Los Angeles).

Wybrane filmy dokumentalne: Goralenvolk – historia zdrady (2005), Iran. Córki islamu (2005), Dowódca Edelman (2008 – Jerusalem Film Festival, Asolo International Art Festiwal, Italy), Tischner – życie w opowieściach (2008), Bartoszewski. Droga (2012 – wspólnie z Fundacją Świat ma Sens).

Firma zrealizowała także serial telewizyjny Historii filozofii po góralsku wg ks. Tischnera nagrodzony m.in. Jańciem Wodnikiem na Festiwalu „Prowincjonalia” we Wrześni oraz Nagrodą przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na XXIV FPFF w Gdańsku (1999).